Ankarada Demirci, Kaynakçı

Pencere Demirleri

Ankarada Demirci
Pencere Demirleri

Ankara'da Pencere demiri ile ilgili hizmet vermekteyiz, Pencere demirleri ile ilgili bilgi almak için bize hafyanın 7 günü ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlarla Ankarada hizmet vermekteyiz.

Ankarada demirci arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ankarda Demirci olarak Bahçe Kapısından, Pencere demirine, Balkon Demirlerinden Apartman korkuluklarına kadar geniş yelpazede ürün çeşidimiz bulunmaktadır. 


Ferforje Modelleri
Ferforje Modelleri
Ferforje Nedir?
Ferforje Fransızca bir sözcüktür.  Sözlük karşılığı; “ocakta çalışılan ve dövülerek işlenilen demir” olan ferforje sözcüğü, bugün günlük hayatta demir işçiliğiyle yapılan bir sanatın adıdır.
Eski demir ustaları kömür ocağında kızdırdıkları demiri, örste çekiçle döverek şekil verirlerdi, zaman içerisinde işi daha da ilerleterek bunu bir sanata dönüştürmüşler. Demirin ateşle dövülmesinden ustalarından elinden ferforje sanatı doğmuştur.

Eski demir ustaları günlük işlerde kullanılan basit at nalı, kazma, saban demiri gibi kaba demir aletleri yaparken bazı demir ustaları kendilerini geliştirerek ve zamanla ustalaşarak süslü ve ince işler yapmaya başlamış. Ocakta kızaran demirin, hünerli ustaların ellerinde oya gibi işlenmesiyle ortaya çıkan sanat eserlerine ferforje denmiş. Türkiyede Ferforje kelimesi Ferforce olarakta isimlendirilmektedir.

Pencere Demirleri

Pencere Demirleri

Pencere Demirleri

Pencere Demirleri

Pencere Demirleri

Pencere Demirleri

Pencere DemirleriFerforje demirin avantajları nelerdir?

Dayanıklıdır.
Zerafetlidir.
Güvenliklidir.
Bakımı kolaydır.
Çevreye saygılıdır.
Uzun ömürlüdür.

0543 852 72 71 Numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

-->